Listy do Członków
Życzenia Świąteczne

 Częstochowa, 25 XII 2013

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !!!

Drodzy Członkowie Dzieła Modlitw za Papieża Franciszka, z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego, pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi oraz wytrwałości w modlitwie za Następcę Świętego Piotra.
Niech Dziecię Jezus narodzi się w naszych sercach !!!


Drodzy Członkowie, podjąłem również decyzję, aby błogosławiony ojciec Honorat Koźmiński stał się nowym patronem Dzieła Modlitwy. Ten zacny kapucyn, założyciel wielu Zgromadzeń zakonnych, mawiał: „On sam cię wezwał i da łaskę wytrwania”. (Więcej o nowym patronie: http://honoratki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=73)


Pozdrawiam i zachęcam do modlitwy za wstawiennictwem bł.o.Honorata.
  
                                                                                  Z poważaniem


List z okazji Uroczystości Najświętszej Marii Panny Jasnogórskiej

 

 

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie !!!

Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus !!!!
W dniu dzisiejszym – 26 sierpnia – Kościół Rzymskokatolicki w Polsce obchodzi Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Dla Dzieła Modlitwy za Papieża Franciszka to święto patronalne.
Od początku istnienia, wspólnota oddana jest Pani Jasnogórskiej. Wielu może zapytać: dlaczego ? Powodów można wymienić kilka, m.in.
1) na Jasnej Górze codziennie o 18.30 celebrowana jest Msza Św. za Ojca Świętego (tradycja ta sięga czasów bł. Jana XXIII),
2) sam Papież Franciszek prosił kard. Dziwisza i kard. Nycza o modlitwę u Tronu Jasnogórskiej Pani,
3) wczoraj w programie „Kościół z bliska” opowiadał o swojej rozmowie z Ojcem Świętym, abp nominat Konrad Krajewski. Kiedy Franciszek dowiedział się, że jałmużnik papieski idzie w pielgrzymce łódzkiej do Duchowej Stolicy Polski powiedział: „To powiedz Jej, że ja jestem Franciszek”,
4) inicjatywa narodziła się w Częstochowie.

Maryja Częstochowska uczy nas oddania się Jezusowi. W Ewangelii słyszymy: „Czyńcie wszystko cokolwiek wam mój Syn powie”. Uczmy spełniać się Wolę Bożą. Jedna z częstochowskich Służebnic Bożych – Aniela Róża Godecka  - mawiała: „Bądź wola Twoja, Panie  - to najlepsza modlitwa”. Niech przykład Pani Jasnogórskiej będzie dla nas drogowskazem do Życia Wiecznego.

***

Dzieło Modlitwy za Papieża Franciszka dzięki pomocy Opatrzności Bożej rozwija się. Jest Nas 52. Członków !!! Z czego 23. Członków zdeklarowało się, że za Następcę Św. Piotra będzie modliło się całe życie !!! Niech Imię Pańskie będzie błogosławione !!!

***

W ten uroczysty dzień zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy dziękczynnej za Papieża Franciszka. Podziękujmy Panu Bogu przez ręce NMP Częstochowskiej m.in. za Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, Encyklikę „Lumen Fidei”, pielgrzymkę na Lampedusę, za wszystkie dotychczasowe dokonania Ojca Świętego. Zachęcam również do modlitwy za Dzieło, aby Pan Bóg przez ręce Niepokalanej udzielał potrzebnych łask oraz dał nowych Członków.  
Pozwólcie, że zakończę słowami Papieża Franciszka: „ Proszę Was o modlitwę” !!!

                                                                                               


                                                                                       Z poważaniem
                                                                

Duchowa Stolica Polski, Uroczystość NMP Częstochowskiej A.D. 2013